Компанії Star Media і Apple Tree оголошують спільний пітчинг ідей проектів для онлайн-платформ | 1.06.20

Як часто ви замислюєтеся про те, що ваших улюблених серіалів могло б і не бути, якби не розквіт потокового мовлення? Якщо це й перебільшення, то лише частково, адже саме завдяки онлайн-платформам творці контенту отримали можливість працювати поза рамок і обмежень, які присутні на традиційному телебаченні.

І хоча в Україні ринок потокового мовлення поки не дуже розвинутий, Star Media та Apple Tree впевнені, що незабаром це зміниться. І вже зараз вони готові працювати в цьому напрямку: 10 квітня компанії розпочинають пітчинг ідей проектів, головним критерієм якого буде орієнтація на онлайн-платформи.

«У вас є ідея проекту – серіалу або повнометражного фільму, яку ви вважаєте потенційним хітом, але телеканали не беруться за неї через занадто сміливі і закручені ходи? Придумали захоплюючий проект, але кількість відвертих сцен і занадто «жива» мова не дозволені на телеекрані? Ваша історія унікальна і незвичайна? Саме такі роботи приймаються для участі в пітчингу з можливістю подальшої реалізації і показу в онлайні», – йдеться в анонсі.

«Ми шукаємо нових авторів з нешаблоним мисленням, здатних працювати в нових реаліях. Разом ми зможемо попрацювати над контентом не лише для традиційного телеефіру, а й відповісти на сьогоднішні виклики індустрії – створювати контент для онлайн-платформ», – пояснює суть ініціативи Влад Ряшин.

Пітчинг відбудеться у два етапи: спочатку конкурсна комісія, що складається з досвідчених продюсерів, режисерів та сценаристів України, а також міжнародних продюсерів, розгляне всі роботи і сформує з них шорт-лист, а потім з нього виберуть переможців. Очолить комісію французький продюсер Жан-Шарль Леві (один із засновників компанії Apple Tree), а кращі автори отримають шанс побачити втілення своєї ідеї на одній з популярних онлайн-платформ (якій саме – не вказано).

«Численна світова практика показує, що фільми і серіали, які створюються для діджитал-платформ, набагато сміливіше, більш насичені і яскравіші за проекти, зняті для телебачення. Межі стрімінгу набагато ширші, а у авторів контенту тут набагато менше обмежень, що позитивно впливає на творчість», – говорить Леві.

Взяти участь в пітчингу можуть як досвідчені сценаристи, так і випускники і навіть студенти профільних вузів. У Star Media відзначають, що сьогодні їх мета – підтримати молодих авторів, дати їм можливість заявити про себе і отримати досвід роботи. Заявки можна надсилати на пошту pitchideas@starmediafilm.com до 1 червня 2020-го. Кожна з них має містити ім’я та прізвище автора, його номер телефону та електронну адресу. Також вказуйте жанр проекту, його мову, формат (вертикальний / горизонтальний), кількість і хронометраж епізодів. Крім того, із заявкою необхідно залишити біблію героїв (короткі описи основних персонажів) і синопсис (не більше двох сторінок шрифтом Courier New 12).

Джерело StarMedia